پیام فرستادن
محصولات
اخبار
صفحه اصلی >

چین Hunan Yibeinuo New Material Co., Ltd. اخبار شرکت

آیا تکنولوژی پردازش و ویژگی های لوله های سرامیکی زرکونیا را می شناسید؟

آیا تکنولوژی پردازش و ویژگی های لوله های سرامیکی زرکونیا را می شناسید؟ با توسعه مداوم و پیشرفت فناوری صنعتی، لوله های سرامیکی زرکونیا به طور گسترده ای در زمینه های مختلف استفاده می شود.دلیل استفاده گسترده از لوله های سرکیمی زیرکونیا لزوماً مربوط به ویژگی های عملکرد خود سرکیمی زیرکونیا است..   سرامیک زیرکونیا یک ماده با مقاومت بالا در برابر گسترش ترک است. او دارای یک ضریب گسترش حرارتی بالا است، بنابراین اغلب برای ساخت سرامیک فلزی استفاده می شود.زرکونیا یک ماده سرامیکی بسیار خوب است، دارای دو خاصیت برجسته از رسانایی حرارتی پایین و قدرت بالا است. سرامیک زرکونیا به طور گسترده ای استفاده می شود، می تواند به عنوان قالب های سیم سازی استفاده شود،می تواند به عنوان مواد کمکی در فرآیند جوش استفاده شود، و اغلب بهترین انتخاب برای حلقه های عایق در محیط های با دمای بالا هستند.    روش های قالب بندی سرامیک شامل فشرده سازی خشک، فشرده سازی ایزواستاتیک و قالب بندی تزریقی است. لوله سرامیکی زرکونیا به طور کلی با فشرده سازی ایزواستاتیک شکل می گیرد.که قدرت خوبی دارد و برای دستکاری و ماشینکاری مستقیم مناسب استعلاوه بر این، تراکم ایزوتروپ بدن سبز یکنواخت است، استرس در بدن سبز کوچک است، نقص هایی مانند ترک و از هم پاشیدن بدن سبز کاهش می یابد،و تغییر شکل محصول سینتر شده کوچک است.   لوله سرامیکی مقاوم به فرسایش از زیرکونیا دارای مقاومت بسیار عالی در برابر فرسایش، مقاومت در برابر دمای بالا، مقاومت در برابر شوک مکانیکی و حرارتی، مقاومت در برابر خوردگی، دیواره داخلی صاف و نصب آسان است,بنابراین لوله سرامیکی زرکونیا به ویژه برای تجهیزات حمل مواد با فرسایش و فرسایش شدید، پوشش حفاظت از تجهیزات و غیره مناسب است.  

2023

08/30

راه حل ضد فرسایش سرامیکی برای سقوط در کارخانه سیمان

در ژوئن سال 2022، ما به یک کارخانه سیمان در جیانگسو رفتیم و متوجه شدیم که لوله آسیاب و لوله تخلیه کمربند حمل کننده به شدت فرسوده شده اند.و بعضي از قطعاتش براي تعمير با چند تا لايه ي آهنين جوش داده شده بود، که منجر به نازک شدن صفحه فولادی اصلی لوله می شود که بر تولید و تولید شرکت تاثیر می گذارد.    شرکت ما راه حل های زیر را از طریق بازرسی در محل و ارتباطات در محل با مشتریان پیشنهاد می کند: 1. بعضي از چترها از دماي محيطي بالا استفاده ميکنن. شرکت ما روش ساخت سراميکي ضد دماي بالا را به کار ميگيرهبا جوش دادن نوارهای دم گاو بر روی دیوار فولادی داخلی شیل، و سپس نصب سرامیک dovetail بر روی نوارهای dovetail، نوارهای dovetail محافظت می شوند. داخل سرامیک،یک لایه محافظ تشکیل شده است تا مانع از برخورد و خوردگی دم کبوتر شود.، باعث سقوط سرامیک میشه   2. اکثر چاله ها از سرامیک آلومینیوم کروی مقاوم در برابر ضربه ساخته شده اند. شکل سطح تماس مواد طراحی شده است که کروی باشد،که می تواند تاثیر مواد ورودی را به طور موثر تجزیه کند، و سپس با فرآیند جوش پیشرفته استودی برای نصب و تثبیت همکاری می کنند،که می تواند تا حد زیادی تضمین کند سرامیک مقاوم در لباس در صفحه پوشش مقاوم در لباس در اثر اثر قطعات بزرگ مواد شکسته یا سقوط نخواهد کرد.

2023

08/30

یک لوله مقاوم به فرسایش سرامیکی چیست؟

لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش عمدتاً در اتصال تجهیزات و تجهیزات، حمل مواد از یک تجهیزات به دستگاه دیگر و تجهیزات حمل گاز، مایع،یا مایع با ذرات جامد.   تفاوت بین لوله مقاوم به فرسایش سرامیکی و لوله معمولی این است که لوله مقاوم به فرسایش سرامیکی دارای پوشش سرامیکی کوراندوم در داخل لوله معمولی با چسباندن، جوش دادن،یا تکنولوژی فشار ایزواستاتیک، به عنوان لایه ضد فرسایش لوله ضد فرسایش سرامیکی برای محافظت از خارج. لوله فولادی به طور مستقیم توسط مواد فرسایش و خوردگی نمی شود،که عمر خدمت لوله را به شدت افزایش می دهد.    پوشش سرامیکی لوله های مقاوم به فرسایش سرامیکی می تواند سرامیک مقاوم به فرسایش آلومینا یا سرامیک مقاوم به فرسایش کربید سیلیکون را انتخاب کند. در مقایسه با سرامیک مقاوم به فرسایش آلومینا،سرامیک های مقاوم در برابر فرسایش کربید سیلیکون دارای مقاومت بهتر در برابر فرسایش و سختی بالاتر هستندعمر طولانی تر و سرامیک های مقاوم به لباس کربید سیلیکون سرامیک های مقاوم به دمای بالا هستند که می توانند به طور موثر برای مدت طولانی در محیط های دمای بالا کار کنند.و برای استفاده در شرایط کار با دمای بالا مناسب هستند.   در حال حاضر، سرامیک آلومینیوم به طور گسترده ای به عنوان مواد پوششی برای لوله های مقاوم به فرسایش سرامیکی استفاده می شود.طول عمر سرامیک های مقاوم در برابر فرسایش از همان مشخصات به ترتیب طول است.لوله سرامیکی، لوله سرامیکی مقاوم به لباس نوع چوب، اگرچه عمر لوله سرامیکی مقاوم به لباس نوع چوب در رتبه سوم قرار دارد، هنوز هم حدود ده برابر لوله فولاد معمولی است.و روند ساده است و هزینه کم است، بنابراین لوله مقاوم به فرسایش سرامیکی نوع چوب هنوز وجود دارد، به طور گسترده ای در لوله های مقاوم به فرسایش با عملکرد هزینه بالا استفاده می شود.

2022

05/22

کاربردهای ورق های سرامیکی مقاوم در لوله های حذف خاکستری چیست؟

ورق سرامیکی مقاوم به فرسایش می تواند به طور مستقیم با سرامیک آلومینیوم مقاوم به فرسایش در لوله های فلزی متصل شود، با عملکرد گران قیمت، سختی بالا، مقاومت خوب در برابر فرسایش،مقاومت در برابر اکسیداسیون در دمای بالا، مقاومت خوب در برابر خوردگی، مقاومت در برابر فرسایش پودر، مقاومت در برابر اثر ذرات، و به دلیل مقاومت در برابر دمای بالا شناخته شده است، به طور گسترده ای در قدرت حرارتی، فولاد، گرما، سیمان،تند کردن، معدن، صنایع شیمیایی، ماشین آلات و غیره   ورق های سرامیکی مقاوم به فرسایش در لوله های حذف خاکستر کاربرد خوبی دارند. پوسته لوله های حذف خاکستر به طور کلی از مواد Q235 ساخته شده و با سرامیک آلومینیوم پوشانده شده است.عملکرد اصلی آن برای جبران پاک کردن و پوشیدن جریان هوا مخلوط است، که می تواند آسیب آن را کاهش دهد و از نشت جریان هوا مخلوط به دلیل فرسایش جلوگیری کند و در نتیجه باعث آلودگی خاصی به محیط زیست شود،و حالا استفاده از ورق های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش می تواند موثر باشد. براي حل اين مشکل   این می تواند از نشت گاز مخلوط به دلیل آسیب جلوگیری کند و سپس باعث آلودگی محیطی خاصی به محیط زیست شود.حالا استفاده از پوشش سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش می تواند به طور موثر این مشکل را حل کند و طول عمر لوله را افزایش دهددلیل این که ورق سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش چنین اثری دارد این است که ورق سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش توانایی مقاومت در برابر دمای بالا، مقاومت در برابر فرسایش، مقاومت در برابر خوردگی،مقاومت در برابر ضربه، گسترش حرارتی و مقاومت انقباض.   ورق سرامیکی مقاوم به فرسایش با چسب ورق سرامیکی حرفه ای چسبیده شده است، به طوری که می تواند به طور محکم به دیوار داخلی تجهیزات بدون افتادن متصل شود.مقاومت گرمایی خوبی دارد و می تواند برای مدت طولانی در 350 درجه سانتیگراد بدون پیری کار کند.  

2022

04/12

فرآیند تشکیل سرامیک مقاوم به فرسایش

فشار خشک سرامیک مقاوم به فرسایش:فشار خشک قرار دادن پودر (۵ تا ۸٪ رطوبت) در قالب فلزی و فشرده سازی آن تحت اثر نیروی (معمولا فشار یک طرفه) است.و در خلاهای خالی بخشی از گاز خارج می شود، ذرات جابجا می شوند، به تدریج به هم نزدیک می شوند و به یکدیگر نزدیک می شوند،و در نهایت شکل یک خالی با همان برش متقابل به قالب و شکل از سمت های بالا و پایین توسط فشار بالا و پایین سر قالب تعیین می شوداندازه حفره ها در بدن شکل گرفته به طور قابل توجهی کاهش می یابد، تعداد آنها به طور قابل توجهی کاهش می یابد، تراکم به طور قابل توجهی افزایش می یابد و درجه خاصی از قدرت به دست می آید.مزایا از قالب بندی با فشار خشک بهره وری تولید بالا است، کار کمتر، نرخ خرد کردن کم، چرخه تولید کوتاه، تراکم بالا و قدرت بالا، مناسب برای تولید انبوه صنعتی؛معایب این است که شکل محصول قالب نسبتا محدود است، و هزینه قالب بالاست. در زمینه تولید سرامیک، قدرت بدن کم است، فشرده سازی بدن ناسازگار است و یکنواخت ساختار نسبتا ضعیف است.محصولات تولید شده با روش فشار خشک عمدتا شامل قطعات بزرگ پورسلین ضخیم است.، کاشی های پوششی پرسلن مقاوم به لباس، حلقه های مهر و موم و غیره روش شکل دهی خمیر ضد فرسایششکل گیری با گلو اولین روش شکل گیری سرامیک مقاوم به فرسایش آلومینا است. به دلیل استفاده از قالب های گچ، هزینه آن کم است و آسان است تا قطعات بزرگ و پیچیده شکل را شکل دهند.نکته ي مهم براي جمع کردن مواد گندمي، آماده کردن مواد گندمي استمعمولاً از آب به عنوان واسطه جریان استفاده می شود، و سپس عامل تخلیه و چسب اضافه می شود. پس از خرد کردن کافی، گاز تخلیه می شود و سپس به قالب گچ ریخته می شود.از آنجایی که موی موی قالب گچ رطوبت را جذب می کنددر فرآیند خیساندن حفره ای، هنگامی که خمیر جذب شده بر روی دیواره قالب به ضخامت مورد نیاز می رسد، خمیر اضافی باید ریخته شود.برای کاهش انقباض بدن سبزدر صورت امکان، باید از یک مواد خمیر با غلظت بالا استفاده شود.    

2023

08/30

تفاوت زرکونیا و آلومینا چیست؟

سرامیک پوشش تجهیزات از زرکونیا و آلومینیوم استفاده می کند، مزایای این دو ماده. مقایسه سختی سرامیک:در عین حال، سقوط آزاد زرکون از ارتفاع یک متر تنها باعث شکستن برخی از شکاف ها در آلومینا می شود. مقایسه تراکم:تراکم سرامیک زرکونیا دو برابر سرامیک آلومینیوم است. در مقابل، زرکونیا عملکرد فشرده سازی بهتری دارد. مقایسه ضریب اصطکاک: ضریب اصطکاک سرامیک زیرکونی تنها 1/2 از سرامیک آلومینیوم است. مقایسه تراکم:تراکم قطعات سراسری سرکونیا بیشتر از سراسری آلومینیوم است. تراکم سراسری آلومینیوم 3 است.5، تراکم سرامیک زیرکونیا 6 است و بافت آن ظریف تر است. پس از خرد کردن، سطح سطح بالاتر است و می تواند 9 یا بیشتر باشد. مقایسه سطح:ساختار سرامیکی زرکونیا دارای یک سطح بالاتر، شبیه آینه، بسیار صاف و اصطکاک کمتر است. علاوه بر این، ساختار سرامیکی زرکونیا دارای سختی عالی است.بر شکنندگی ذاتی خود سرامیک غلبه می کند، و دارای مقاومت لباس بیشتر است، عمر خدمت محصول به شدت افزایش می یابد. به طور کلی، زرکونیا بیشتر در برابر فرسایش و خوردگی مقاوم است تا آلومینیوم، و البته قیمت کمی بالاتر است.    

2023

08/30

کاربرد سرامیک آلومینیوم در صنعت بتن

در ساخت و ساز مدرن، کامیون های پمپ بتنی به طور گسترده ای استفاده می شوند. تولید کنندگان کامیون های پمپ در بازار به طور کلی از آرنج های لوله پمپ فولاد گداخته با منگنز بالا استفاده می کنند.این ماده به طور کلی دارای عمر خدمت کوتاه است، به دلیل جریان سرعت بالا و فشار بالای بتن در خط لوله کامیون پمپ اصطکاک بسیار زیادی ایجاد می شود و قوس بیرونی دیواره داخلی لوله پمپ به شدت فرسوده می شود،که آرنج را غیرقابل استفاده می کند. بر اساس شرایط کار بالا، شرکت ما یک پوشش سرامیکی برای لوله های بتنی را توسعه داده است. ویژگی آن این است که سرامیک آلومینیوم بر روی دیوار داخلی چسبیده شده است.سختی سرامیک آلومینیوم می تواند به HRA88 برسداین تکنولوژی ظاهر می شود پدیده ای که لوله آسان به پوشیدن است به طور کامل حل می شود، و عمر خدمت طولانی می شود.عمر لوله سرامیکی آلومینیوم 5 تا 6 برابر لوله فولاد منگنز بالا است، که باعث صرفه جویی در هزینه های شرکت می شود.   بر اساس اصل فرسایش بتن، سرامیک ساختاری به شکل قوس 207 درجه به طور خاص برای پوشش قوس بیرونی طراحی شده است و قوس داخلی دو ترکیب ورق سرامیکی را اتخاذ می کند.برای دهان فلنج، ما طراحی سرامیک بالا و پایین با هم متصل برای اطمینان از این که دهان فلنج در مواد است در طول فرآیند تمیز کردن، آن را به استفاده از سرامیک نمی خواهد سقوط کند،و مي تونه به فشار 50 کيلوگرم تحمل کنه.   نصب سرامیکی صاف است تا اطمینان حاصل شود که وقتی مواد از طریق لوله عبور می کنند، مقاومت کم، سر و صدا کم، هیچ انسداد، هیچ تجمع مواد،و خط لوله آسان برای تمیز کردن است. شرکت ما یک تولید کننده و یک تامین کننده جهانی لوله های بتنی است که محصولات با کیفیت بالا و قیمت های رقابتی لوله های بتنی را به شما ارائه می دهد. ما منتظر همکاری با شما هستیم!  

2023

08/30

آيا منشأ جشن اواسط پاییز را می شناسید؟

روز سه شنبه 21 سپتامبر 2021، 15 آگوست از تقویم قمری، جشنواره سنتی کشور من است. این دومین جشنواره سنتی بزرگ پس از جشنواره بهار است.همچنین برای ما چینی ها به عنوان جشنواره ی همبستگی شناخته می شودهر روز، بسیاری از گردشگران که دور از خانه هستند، به سرعت به خانه برمی گردند تا با پدر و مادر و خویشاوندان و دوستان خود جمع شوند و از نوشیدنی های خود لذت ببرند. ماه فستیوال اواسط پاییز، گردترین، درخشان ترین ماه است.و زيباترينماه جشن اواسط پاییز مثل آب مثل یک آینه است، شاعرانه و زیبا، پر از محبت خانوادگی عمیق است. حالا، ميخوام از همه بپرسم: پانزدهم ماه هشتم ماه قمری در کشور من جشن سنتی اواسط پاییز است. این دوره اواسط پاییز سال است، بنابراین این جشن اواسط پاییز نامیده می شود.اين دومين جشنواره سنتي بزرگ در کشورم بعد از جشنواره بهار است. اصطلاح "فستیوال اواسط پاییز" برای اولین بار در سلسله ژو ظاهر شد و محبوبیت جشنواره اواسط پاییز در سلسله سونگ آغاز شد. چرا آن را "فستیوال اواسط پاییز" می نامند؟چون روز 15 ماهه هشتم ماه ماه در وسط پاييز سوم سقوط ميکنهدر سال ۱۹۶۰، در شهر های مختلف جهان، جشنواره ی نیمه ی پاییز به نام "فستیوال نیمه ی پاییز" نامیده می شود.   جشنواره اواسط پاییز در اصل جشن برداشت بود در گذشته، در فصل برداشت، مردم همیشه باید چیزی بزرگ را جشن می گرفتند، جشن گرفتن برداشت خوب سال،و از خوشبختی حاصل و فصل خوب لذت ببرنددر طول جشنواره اواسط پاییز، ابرها و مه کمی وجود دارد و ماه درخشان است. علاوه بر مجموعه ای از فعالیت هایی مانند تحسین ماه، پرستش ماه، خوردن کیک ماه،و دوباره ملاقات رو برکت بده، برخی از مکان ها همچنین فعالیت هایی مانند رقص اژدها علف و ساخت پگودا دارند. افسانه های بسیاری در مورد جشنواره نیمه پاییز وجود دارد، مانند پرواز چانگ به ماه،گانگ وو داره به اسمانتوس تبديل ميشهدر جشنواره ی نیمه ی پاییز مردم شعر و آهنگ های زیادی می خوانندالبته معروف ترينش "من اميدوارم مردم تا ابد زنده بمونن"، و ما با هم هزاران مایل زندگی خواهیم کرد. "   همکارها، در این روز زیبا چه حسی دارید؟ من معتقدم که پاسخ بسیاری از مردم این است: دلتنگ خانه، دلتنگ پدر و مادر خود.   آره، هر فصل تعطيلات، دلم براي خانواده ام تنگ ميشه البته جشن پاييز عميق تر ميشه مخصوصا وقتي که ماه بالا باشهبسياري از ادبيات دان ها و دانشجوها دلتنگ بستگانشون شده اند، شهر ولادتشون و وطنشون در اين روزاي زيبا، اميدوارند با بستگانشون دوباره همديگه بشن و شادي رو با هم ببينند.   من از پیش به تمام کارکنان که فداکار هستند، به تمام همکاران سخت کوش و به خانواده و دوستان شما می گویم: جشن میانه پاییز مبارک

2023

08/30

چگونه سرامیک آلومینیوم محبوب صنعت سنگین شد؟

کاربرد در کارخانه سیمان (1) مختلف hoppers و hoppers: سیستم خرد کردن معدن، سیستم آسیاب مواد اولیه، سیستم آسیاب سیمان، انواع hoppers و hoppers دارای حجم کار روزانه بزرگ، سختی مواد بالا،و مشکلات جدی تجهیزات و لباسپیش از این، به دلیل عدم وجود هرگونه اقدامات ضد فرسایش، صفحات فولادی 10 میلی متری اغلب در عرض یک هفته فرسوده می شدند؛ پوشش فولادی 30 میلی متری منگنز در عرض چند ماه فرسوده می شد.فرسایش مکرر تجهیزات نه تنها بار نگهداری را افزایش می دهد بلکه عملکرد عادی تجهیزات را نیز به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. (2) صفحه جدا کننده پودر نوع V: استفاده از سرامیک مقاوم به لباس آلومینا مقاوم به لباس به جای صفحه فولاد مقاوم به لباس برای مقاومت در برابر لباس بسیار موثر است.سرامیک مقاوم به فرسایش آلومینیوم همچنین می تواند پوشش سرامیکی مقاوم به فرسایش با بولت ها در پشت باشد، که نه تنها مقاومت در برابر فرسایش را بسیار بهبود می بخشد، بلکه جایگزینی بسیار راحت است. (3) موتور فن: در خط تولید خشک جدید، انتقال پودر عمدتا توسط فن هدایت می شود.چرخش با سرعت بالا از فن باعث می شود حرکت نسبی از گرد و غبار بار دو فاز جریان هوا و تیغهپس از استفاده از سرامیک مقاوم به لباس آلومینیوم، مقاومت در برابر لباس بهبود می یابد و عمر خدمت افزایش می یابد.   کاربرد در نیروگاه های برق فرسایش سیستم خرد کردن نیروگاه های حرارتی عمدتاً فرسایش برخورد و برخورد زغال سنگ خرد شده است.شبیه به آرنج کانال هوا از سیستم جداسازی پودر یک کارخانه سیمان، جریان هوا ذغال سنگ خرد شده با سرعت بالا در خروجی کارخانه ذغال سنگ، ورودی و خروجی جدا کننده پودر ضخیم و آرنج کانال هوا اولیه به ویژه شدید است.در سیستم خرد کردن، پوشش فولادی پورسلن متشکل از سرامیک آلومینا + صفحه فولادی استفاده می شود که نصب و مقاومت بیشتر در برابر لباس است.   به عنوان یک ماده خرد کننده توپ های آسیاب آلومینیوم دارای ویژگی های سختی بالا، تراکم متوسط، مقاومت در برابر فرسایش، مقاومت در برابر خوردگی و قیمت پایین هستند. ناخالصی های فلزی در توپ های فلزی وارد می شوند.آنها به طور گسترده ای در خرد و پردازش سیمان استفاده می شوددر صنعت پوشش، این یک محیط خرد کننده با کیفیت بالا است. در صنعت سرامیک معماری، این ماده یک ماده خرد کننده با کیفیت بالا است.بهره وری 20 تا 40 درصد از استفاده از گلوله آلومینیوم بالاتر از استفاده از سنگ فلک و سنگ های طبیعی است.با کاهش منابع سنگي طبيعي گلوله اي شرکت هاي با کيفيت بالاي کشورم و نرخ زيادي فرسودگي گلوله هاي سراميكي عاديتوپ های آسیاب آلومینیوم توسط تولیدکنندگان بیشتر و بیشتر استفاده می شود.  

2023

08/30

وضعیت فعلی تولید و کاربردهای زرکون ذوب شده چیست؟

زیرکونیا دارای خواص بسیار خوبی مانند مقاومت در برابر دمای بالا، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر لباس، ثبات حرارتی خوب، شاخص انشعاب بالا و مقاومت خوب در برابر شوک حرارتی است.این یکی از مواد نوظهور است که در سال های اخیر به سرعت توسعه یافته استدر حال حاضر روش های آماده سازی زرکونیا عمدتا شامل روش های شیمیایی و روش های ذوب الکتریکی است.زرکونیا با طهارت بالا که با روش شیمیایی تولید می شود دارای عملکرد بسیار عالی است.، و کنترل محصول در فرآیند تولید آسان است. با این حال، روش شیمیایی دارای یک جریان فرآیند طولانی و تجزیه است. مصرف عامل بزرگ است و هزینه محصول بالا است،بنابراین نمی تواند به طور گسترده ای در زمینه های سرامیک معمولی استفاده شود، مواد آتش گیر، و گلیزه های رنگ سرامیکی.   فرآیند تولید زیرکونیا ذوب شده فرآیند زرکونیا برقی استقرار یافته را می توان بر اساس مواد اولیه به دو نوع تقسیم کرد: یکی استفاده از شن و ماسه زرکون به عنوان مواد اولیه،و دو فرآیند ازسیلیکونیزه کردن و تثبیت از طریق یک ذوب در کوره قوس الکتریکی را تکمیل کنید، که روش ذوب یکبارگی نامیده می شود؛ یکی از آنها استفاده از زیروکونیوم ازسیلیکون شده با همجوشی الکتریکی به عنوان مواد اولیه است.مخلوط شده با ثبات کننده ها و در یک کوره الکتریکی ذوب شده تا زیرکون پایدار را تشکیل دهد، که روش ذوب ثانویه نامیده می شود.   استفاده از زرکونیا ذوب شده--- استفاده در رنگ سرامیکی و گلیزر رنگدانه های سرامیکی مهم ترین مواد تزئینی سرامیکی هستند. در میان رنگدانه های سرامیکی، رنگدانه های مبتنی بر زرکونیوم دارای ویژگی های پایداری رنگ خوب، قدرت رادار رنگ قوی،مخلوط شدن خوباز این رو، زرکونیا ذوب شده به طور فزاینده ای محبوب است. استفاده گسترده تر از آن در تولید گلیز رنگ سرامیکی است.رنگدانه های سرامیکی مبتنی بر زرکونیوم عمدتا شامل آبی زرکونیوم وانادیوم هستند، زرد زرکونیوم پراسیودیمیوم، زرد زرکونیوم وانادیوم، قرمز زرکونیوم آهن، زرد زرکونیوم و انواع دیگر. در سنتز سیلیکات زرکونیوم، فلز انتقال،و یون های فلزی زمین های نادر می توانند به شبکه کریستالی آن وارد شوند تا یک تونر روشن و پایدار ایجاد کنند..   کاربرد در مواد آتش شکن زرکونیا ذوب شده یک ماده آتش شکن با درجه بالا با نقاط ذوب بالا و ثبات شیمیایی و حرارتی خوب است.تولید فلزات گرانبها، سرامیک های مهندسی، مواد آتش گیر پوشش کوره، abrasives، رنگدانه ها، تولید الکترونیک، و صنایع دیگر، تولید محصولات که نیاز به مقاومت در برابر دمای بالا،مقاومت در برابر خوردگیمقاومت در برابر فرسایش، ثبات شیمیایی خوب، رسانایی حرارتی پایین، سختی بالا، مقاومت در برابر لباس و سایر خواص عالی، مانند نوزل های اندازه گیری، کوراندوم زرکونیوم، زرکونیوم مولیت،لوله ها فنجان ها، نوزل ها، خازن ها، رنگدانهای سرامیکی، پوشش های سطحی، مواد خیس کننده، رسانه های خرد کننده، سرامیک مهندسی، مبلمان کوره و غیره   کاربرد در ریختن سرمایه برای زرکونیا ذوب شده ، ریخته گری سرمایه گذاری نیز یک بازار اختصاصی مهم است. مانند ریخته گری محصولات ویژه مانند تیغه های توربین موتور هوافضا و چوب های گلف.اکسید زرکونیوم به طور کلی به عنوان پوشش مدل استفاده می شودزرکون به دلیل توانایی خود در تماس واقعی با آلیاژ های فلزی داغ استفاده می شود و در نتیجه از قالب در برابر شوک حرارتی محافظت می کند.   کاربرد در مواد خیس کننده ابزارهای پولیش در صنعت سرامیک مانند چرخ های آسیاب و محصولات تیغه های غیر فلزی که در برش سنگ استفاده می شونداین محصولات با مخلوط کردن زرکونیا و آلومینیوم با توجه به یک نسبت فرمول خاص برای ساخت ذرات خشن خاشاک ساخته می شوند.، که پس از پردازش حرارتی پردازش می شوند چرخ های آسیاب یا پوشش بر روی سطح ابزار آسیاب می تواند برای پولیش فولاد و آلیاژ فلزی استفاده شود.   کاربرد در سرامیک پیشرفته و محصولات ویژه برای زرکونیای ثبات شده، صفحه های تنظیم شلیک قطعات الکترونیکی یک بازار عمده هستند.زرکونیای ثبات شده همچنین در حسگرهای اکسیژن و جدا کننده سلول سوخت به دلیل توانایی خود در اجازه دادن به حرکت آزاد یون های اکسیژن در ساختار کریستالی در شرایط دمای بالا استفاده می شوداین رسانایی یونیک بالا (و رسانایی الکترونیکی کم متغیر) آن را به یکی از بالقوه ترین مواد سرامیکی الکتریکی تبدیل می کند.زرکونیا درجه شیمیایی اغلب در محصولات الکتروفیوژن استفاده می شود، و سایر بازارهای محصولات تخصصی شامل پمپ های مکش و قطعات با ارزش بالا، قطعات ابزار ویژه و پوشش پد ترمز است.بازار جواهرات همچنین از زرکونیا کاملا مستحکم در فاز مکعب استفاده می کند، که به عنوان یک جایگزین ارزان برای جواهرات در صنعت جواهرات استفاده می شود.  

2023

08/30

1 2 3 4 5 6 7 8 9