پیام فرستادن
محصولات
موارد
صفحه اصلی >

چین Hunan Yibeinuo New Material Co., Ltd. موارد شرکت

لوله سرامیکی چیست؟

یک لوله سرامیکی یک نوع لوله کامپوزیت است که سرامیک و فلز را به صورت ارگانیک ترکیب می کند. لوله سرامیکی مزایای سختی بالای آلومینیوم، بی عمل بودن شیمیایی خوب و فولاد را ترکیب می کند.و پوشیدنش نیکوست.مقاومت در برابر خوردگی، گرما و گرما. اثر و عملکرد ضد ضربه مکانیکی، مورد استفاده در پودر زغال سنگ نیروگاه های برق، خاکستر، پودر معدن، خروجی، backfill، زغال سنگ در معادن زغال سنگ، غلظت کننده ها،ذرات کوکس در کارخانه های کوکس، و مواد در کارخانه های سینتر سازی. عمر خدمت 15٪ بیشتر از لوله های فولادی معمولی است. همچنین می تواند برای حمل و نقل آلومینیوم مایع و محیط خوردنی مورد استفاده قرار گیرد.    مقاومت لباس:محتوای Al2O3 در لایه سرامیکی پوششی لوله فولادی کامپوزیت سرامیکی بیش از 90٪ است و میکروسختی آن HV1000-1800 است ، بنابراین مقاومت بسیار بالایی در برابر فرسایش دارد ،و مقاومت لباسش ده برابر از فولاد کربن متوسط خاموش شده است. اوقات، بهتر از کاربید دریل ولترفم. مقاومت در برابر خوردگی:سرامیک یک ماده خنثی با خواص شیمیایی پایدار، مقاومت بسیار عالی در برابر خوردگی و مقاومت در برابر اسید است و می تواند در برابر اسیدهای غیر ارگانیک، اسیدهای آلی، محلول های آلی و غیره مقاومت کند.و مقاومت آن در برابر خوردگی بیش از ده برابر از فولاد ضد زنگ است. مقاومت گرما:مي تونه مدت زيادي در -50 درجه سانتيگراد کار کنه️900 درجه سانتیگراد آسان برای جوش:لوله فولادی کامپوزیت سرامیکی می تواند با جوش لوله فولادی بیرونی متصل شود. حمل و نقل و نصب آسان:در مقایسه با لوله های فولادی، لوله های گداخته شده آلیاژ مقاوم به لباس، لوله های آهن گداخته و لوله های سنگ گداخته،لوله های فولادی کامپوزیت سرامیکی نسبتاً سبک هستند و حمل و نصب آنها آسان است.لوله های فولادی کامپوزیت سرامیکی می توانند جوش داده شوند، فلنج شوند، انعطاف پذیر باشند و سریع باشند.  

تو تفاوت لوله های پمپ سرامیکی و لوله های پمپ آلیاژ رو میدونی؟

لوله پمپ مقاوم به فرسایش اختصار لوله پمپ بتنی است. از آنجا که لوله پمپ بتنی نامیده می شود، لوله پمپ به دو نوع تقسیم می شود:لوله پمپ کامیون و لوله پمپ زمین با توجه به دامنه استفادهلوله پمپ کامیون شامل یک لوله بلند، آرنج آرنج و کاهش دهنده برای لوله ها و آرنج ها، مواد اصلی در بازار لوله های آلیاژ مقاوم به لباس و لوله های پمپ سرامیکی هستند.امروز ما در مورد مزایا و معایب این دو ماده صحبت خواهیم کرد.   لوله پمپ آلیاژ مقاوم به فرسایش لوله های آلیاژ مقاوم به لباس به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های پمپ مقاوم به لباس با لوله های فولاد آلیاژ جوش داده می شوند. پس از درمان خنک کننده با دمای بالا، یک لایه مقاوم به لباس 2 درجه می شود.0mm بر روی دیواره داخلی لوله پمپ مقاوم در برابر فرسایش شکل می گیردسختی لایه مقاوم به لباس به HRC60 یا بیشتر می رسد. فلنج 125A با یک آستین مقاوم به لباس با سختی بیش از 60 است.که حجم حمل بتن را تضمین می کنداین عمدتا از لوله های فولادی و فلنج تشکیل شده است. مزیت: فرآیند تولید نسبتا ساده است و قیمت نسبتا پایین است. نقص: 1سختی (HRA77-HRA80) ، مقاومت در برابر فرسایش ضعیف است و افزایش سختی منجر به افزایش هزینه خواهد شد. 2. آن را آسان به پوشیدن و پاره کردن، و دیوار داخلی لوله کشی پس از پوشیدن خشن خواهد شد، و شکاف اتصال بزرگ است، که مستعد مسدود کردن مواد است. 3تراکم بالا، وزن سنگین، بار بر روی بازوی پمپ بزرگ است، و نصب و نگهداری ناراحت کننده است.   لوله پمپ سرامیکی مقاوم به فرسایش لوله پمپ سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش با سرامیک آلومینیوم در داخل لوله فولادی برای افزایش عمر لوله پمپ چسبیده شده است. مزیت: 1سختی می تواند به HRA90 برسد، دوم تنها به الماس، و عمر لوله پمپ ساخته شده از مواد سرامیکی بیش از 5 برابر بیشتر از لوله پمپ آلیاژ است. 2نصب سرامیکی صاف است و شکاف کوچک است، اطمینان حاصل شود که مواد در هنگام عبور از مواد را مسدود نمی کند.اساسا حل مشکل آویزان کردن مواد و مسدود کردن مواد، و لوله آسان برای تمیز کردن است. 3تراکم کم و وزن سبک. تراکم سرامیک مقاوم به فرسایش به طور کلی 3.9g / cm3 است که تنها نیمی از مواد آلیاژ است. تحت همان مشخصات،کیفیت یک لوله پمپ سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش 40 درصد سبک تر از لوله پمپ آلیاژ استاین کار نه تنها مشکل و هزینه نگهداری و تعویض را کاهش می دهد، بلکه بار بر روی بازوی پمپ را نیز کاهش می دهد. 4فلنج ها در هر دو سر از سرامیک بسیار مقاوم در برابر فرسایش ساخته شده اند، که می تواند به طور موثر مقاومت در برابر فرسایش قطعات ضعیف را بهبود بخشد.   نقص: قیمت کمی گران تر از لوله پمپ آلیاژ معمولی است و مقاومت ضربه لوله پمپ سرامیکی نسبتاً ضعیف است ، بنابراین سعی کنید در هنگام استفاده از ضربه اشیاء سخت اجتناب کنید.

عوامل تاثیرگذار در فرسایش لوله های مقاوم به فرسایش مواد حمل کننده چیست؟

لوله های مقاوم به فرسایش مواد حمل کننده خط خونی تولید صنعتی هستند و تضمین عمر لوله ها یک شرط اولیه برای تولید ایمن و کارآمد است.سایش لوله های مستقیم به طور کلی بسیار کمتر از لوله های خم شده است. بنابراین، لباس آرنج به طور عمده در حمل پنوماتیک در نظر گرفته می شود. مواد حمل شده مواد خیس مانند پودر آهن هستند. با استفاده از آرنج فولادی معمولی،حمل مداوم برای 2 ساعت، مچ پا از هم پاشيده ميشه   عوامل اصلی فرسایش ناشی از ضربه مواد یا اصطکاک روی دیواره داخلی لوله عبارتند از: (1) وسیله حمل:شامل اندازه و شکل ذرات، غلظت، سختی، رطوبت، سرعت خرد و چسبندگی و غیره. (2) مواد لوله:از جمله مواد و ساختار فلزی لوله تحویل، سختی، قطر داخلی، درمان سطح و غیره. (3) شرایط تحویل:شامل سرعت هوا، دمای هوا، حالت جریان و غیره. در حمل و نقل واقعی، تاثیر عوامل فوق بر فرسایش به صورت جداگانه وجود ندارد بلکه به صورت جامع ظاهر می شود.از لوله کامپوزیت سرامیکی مقاوم به فرسایش از همان ماده استفاده می شود.، و درجه فرسایش به دلیل شرایط حمل و نقل مختلف متفاوت است.   سری محصولات تولید شده توسط این شرکت عبارتند از: لوله های سرامیکی مقاوم به فرسایش، پوشش های کامپوزیت سرامیکی مقاوم به فرسایش، پوشش های لاستیکی سرامیکی مقاوم به فرسایش،پوشش های کامپوزیتی صفحه فولادی سرامیکی، سیلو های هپر، سرامیک های پوششی تجهیزات یکپارچه، لوله های پمپ سرامیکی بتن برای ماشین آلات مهندسی و سایر محصولات،این به طور گسترده ای در بیش از 30 شهر بزرگ و متوسط و شرکت های بزرگ و متوسط در چین استفاده می شود، و به بسیاری از کشورها در سراسر جهان صادر می شود و به طور گسترده ای مورد ستایش قرار می گیرد. لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش تولید شده توسط این شرکت از قدرت بالا لوله های فولادی، سختی خوب، مقاومت در برابر ضربه، عملکرد جوشکاری خوب و سختی بالا استفاده می کنند.مقاومت لباس بالا، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر گرما از پورسلین کوراندوم که بر سختی پایین لوله فولاد غلبه می کند. نقص هایی مانند مقاومت ضعیف در برابر لباس پوشیدن و سختی سرامیکی ضعیف. بنابراین،لوله کامپوزیت دارای خواص جامع خوبی مانند مقاومت در برابر لباس است.مقاومت در برابر گرما، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر ضربه مکانیکی، مقاومت در برابر ضربه حرارتی و قابلیت جوش خوب.آن را یک مقاومت لباس ایده آل و مقاومت در برابر خوردگی برای انتقال مواد ذرات، خرد کردن، و رسانه های خوردنی.  

چگونه لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش را انتخاب کنیم؟

لوله های فلش سرامیکی لوله های فلش سرامیکیبا چسبیدن ورق های سرامیکی آلومینیوم به دیواره داخلی لوله با چسب قوی مقاوم در دمای بالا ساخته می شوند و پس از گرم شدن و جامد شدن یک لایه ضد لباس محکم تشکیل می دهند.فرآیند تولید ساده است و هزینه آن بالاستدمای کار به طور کلی نمی تواند بیش از 100 درجه باشد، که برای لوله ها مناسب نیست. لوله های سرامیکی مقاوم به فرسایش با جوش نقطه ای لوله های سرامیکی مقاوم به لباس از نوع کلیمپ جوش نقطه ای با استفاده از چسب قوی مقاوم در برابر دمای بالا برای چسباندن ورق های سرامیکی آلومینا با سوراخ در وسط در دیواره داخلی لوله ساخته می شوند، و در عین حال، سرامیک به طور محکم به دیواره داخلی لوله فولاد از طریق سوراخ های کوچک با فرآیند جوش نقطه ای جوش داده می شود.یک کلاه سرامیکی بر روی آن پیچ خورده است. هر قطعه پورسلین نه تنها فشار داده و به یکدیگر وارد می شود، بلکه هر قطعه پورسلین یک زاویه تراپیز شکل را تشکیل می دهد تا کاشی ها به طور محکم به هم متصل شوند و شکافی وجود نداشته باشد؛وقتی که آخرین قطعه یک دایره به طور محکم به هم پیوسته است، یک آزادی مکانیکی 360 درجه بین کاشی ها شکل می گیرد. نیروی قفل (این تکنیک در پروژه های ساخت پل چینی قرن ها پیش استفاده می شد).فرآیند تولید این نوع محصول نسبتا پیچیده است.، چرخه تولید طولانی است و هزینه آن بالاست. لوله سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش یک قطعه نیز لوله های فولادی کامپوزیت سرامیکی نامیده می شوند.آنها به دیواره داخلی لوله با چسب چسبیده شده اندخط لوله دارای یک دیواره داخلی صاف، عملکرد مهر و موم خوب و مقاومت خوب در برابر فرسایش و خوردگی است. لوله های فولادی سرامیکی اساساً از لوله های فولادی سنتی، لوله های فولادی آلیاژ مقاوم به فرسایش، لوله های سنگ آلی، لوله های پلاستیکی فولادی و لوله های لاستیکی فولادی متفاوت است.لایه بیرونی لوله فولاد سرامیکی لوله فولاد استسختی ویکرس لایه کوراندوم 100 تا 1500 است (سختی راکول 90 تا 98 است) ، که معادل طلا سخت ولفستم-کوبالت است.مقاومت لباس بیش از 20 برابر بیشتر از لوله های فولاد کربن استمقاومت لباس لوله های فولادی سرامیکی عمدتاً بر اساس لایه داخلی لایه کوراندوم چند میلی متر ضخیم است. سختی Mohs آن 9 است ، تنها بعد از الماس و کربید سیلیکون.در میان تمام اکسیدها، سختي آن بالاترين است. لوله فولادی سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش با مقاومت بالا در برابر فرسایش و مقاومت قوی در برابر فرسایش مایعات در کانال هوا اولیه، آرنج سریعترین فرسایش را داردو مقاومت لباس پوشیدن آرنج لوله فولادی مقاوم به لباس پوشیدن سرامیکی بیش از 5 برابر بیشتر از آرنج فولادی ریخته شده مقاوم به لباس پوشیدن با دیواره ضخیم است. لوله های سرامیکی کامپوزیتی فولادی لوله سرامیکی کامپوزیت فولادی مرکب یک لوله مرکب است که با "تکنولوژی سنتز خود گسترش دهنده درجه حرارت بالا-سرعت بالا" ساخته شده است که یک سیستم یکنواخت را تشکیل می دهد.لایه سرامیکی متراکم و صاف و لایه گذار در دمای بالا و سرعت بالا.  

یک لوله خاص سرامیکی مقاوم به لباس چیست؟

لوله مقاوم به فرسایش سرامیکی ویژه یک نوع لوله مقاوم به فرسایش است که با سرامیک های خاص به عنوان یک ماده مقاوم به فرسایش پوشانده شده است. سرامیک های ویژه از سرامیک های معمولی متفاوت هستند.اونا يه دستگاه مخصوصي دارندر این زمینه باید توجه داشته باشیم که مواد اولیه و فرآیند استفاده شده مشابه مواد سرامیکی معمولی است.لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش که بیشتر استفاده می شوند، دارای قدرت بالایی هستند، سرامیک اکسید و سرامیک کاربید مقاوم در برابر فرسایش و دمای بالا. روش های مختلف قالب بندی برای سرامیک های ویژه مانند ریختن گرم ، فشار گرم ، فشار ایستاتیک و رسوب بخار وجود دارد.این سرامیک ها به دلیل ترکیب شیمیایی خود سرامیک های ویژه یا سرامیک های پیشرفته نامیده می شوندبرای سرامیک های ظریف   لوله های مقاوم به فرسایش سرامیکی خاص دارای فرآیندهای مختلف و مواد مختلف هستند و دارای ویژگی های عملکردی مقاومت در برابر فرسایش، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر دمای بالا هستند.مقاومت در برابر فرسایش 10-20 برابر لوله های فولادی مقاوم در برابر فرسایش معمولی است. این یک نوع زندگی طولانی است. برای لوله های آسیاب، انواع مختلفی از سرامیک های ویژه را می توان با توجه به شرایط و محیط های مختلف کار انتخاب کرد.در حال حاضر یکی از گسترده ترین لوله های مقاوم در بازار ضد لباس است.

چرا لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش را انتخاب می کنیم؟

در مقایسه با سایر مواد مقاوم در اثر فرسایش، لوله های سرامیکی مقاوم در اثر فرسایش مقاومت بهتر و مقاومت در برابر خوردگی دارند.و وزن کل لوله های سرامیکی مقاوم به فرسایش با همان ضخامت بسیار کمتر از لوله های فولادی مقاوم به فرسایش است. مفاصل جوش داده شده و جوش داده می شوند. روش های اتصال مانند مفاصل سریع آبی یا انعطاف پذیر برای حمل و نقل، صرفه جویی در نیروی انسانی و منابع مادی،و نصب آسان تر و سریع تر استعلاوه بر لوله فولاد کربن استاندارد، مواد لوله بیرونی لوله سرامیکی مقاوم به لباس نیز می تواند از فولاد ضد زنگ 316 یا 304 و سایر مواد آلیاژ یا پلاستیکی ساخته شود.که می تواند با استفاده از شرایط مختلف کار کند و استفاده را انعطاف پذیرتر و قابل تغییر تر کند. علاوه بر مزایایی که در بالا ذکر شد، لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش دارای ویژگی های زیر نیز هستند: 1.مقاومت در حال اجرا کم است و پوشش سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش یکنواخت ، محکم و صاف است ، که می تواند از دست دادن فشار را به طور قابل توجهی کاهش دهد و از جریان گرد و غبار قدرت جلوگیری کند. 2.سرامیک های مقاوم به ضربه و مقاوم به لباس دارای مقاومت قوی در برابر ضربه هستند و صفحه سرامیک کروی به طور خاص برای تضعیف این ضربه طراحی شده است.و می تواند به اثر قوی ذرات بزرگ مقاومت کند. 3.مقاومت در برابر دمای بالا و مقاومت در برابر پیری، سرامیک های پوشیده شده مناسب را انتخاب کنید، که می توانند برای مدت طولانی در 700 درجه سانتیگراد استفاده شوند و سرامیک ها نمی افتند؛ 4.طول عمر کارش بيشتر از 10 سال است در برابر همان ضخامت و شرایط کارمقاومت لباس لوله سرامیکی مقاوم به لباس بیش از 20 برابر لوله معمولی است.  

انواع صفحات پوشش سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش چیست؟

پوشش سرامیکی مقاوم به فرسایش، همچنین به عنوان پوشش آلومینیوم، پوشش مقاوم به فرسایش آلومینیوم، یا پوشش سرامیکی آلومینیوم شناخته می شود، جزء اصلی آن اکسید آلومینیوم است، یعنی اکسید آلومینیوم (Al2O3) ،که یک نوع سطح مقاوم در برابر خوردگی تجهیزات صنعتی استمواد غیر فلزی عالی با مقاومت در برابر فرسایش، مقاومت در برابر دمای بالا و مقاومت در برابر ضربه. پوشش سرامیکی مقاوم به فرسایش یک پاراللیپیپید مستطیل سفید است. با توجه به اشکال مختلف، آن را به پوشش چسب، پوشش جوش، پوشش لوله تراپیز،و پوشه های سایکلونی شکل قوس. 1.پوشش چسب یک مکعب سفید جامد است و مشخصات رایج 150 * 100 ، 150 * 50 ، 120 * 80 و سایر مدل ها است.   2.یک سوراخ گرد در وسط صفحه پوشش جوش وجود دارد، که با چسباندن و جوش ثابت می شود.و بعد از آن یک کاپ چینی برای محافظت از نقطه جوش استفاده می شوددر مقایسه با پوشش چسب، پوشش جوش شده دارای مقاومت ضربه قوی تر است و می تواند به دمای بالاتر مقاومت کند، که محدودیت تأثیر دمای چسب را حل می کند.   3.بخش عمودی پوشش لوله تراپیزویی یک تراپیزوی است و یک پوشش سرامیکی است که برای لوله های قطر لوله کوچک (قطر کمتر از 600 میلی متر) استفاده می شود. مشخصات رایج 150 * 45/40 * 25 است.150*50/47*20، 150*40/37*20 و مدل های دیگر. پوشش تراپیزیوم در لوله به صورت دایره ای خود آرشی می شود. علاوه بر نیروی چسبندگی چسب سرامیکی، فشار بین یکدیگر نیز وجود دارد،پس قوي تر است.   4پوشش سایکلون شکل قوس یک نوع پوشش شکل قوس است که با توجه به اندازه های مختلف سایکلون سفارشی شده است. هر دایره به یک مجموعه قالب نیاز دارد که نسبتا گران است. The arc-shaped plate can completely fit the inner wall of the cyclone vertebral body and can play a very good abrasion resistance on the inner wall of the cyclone with considerable impact force and serious wearضخامت آن به طور کلی 20mm یا 25mm است. پوشش سرامیکی مقاوم در برابر لباس دارای ویژگی های مقاومت در برابر لباس، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر دمای بالا، مقاومت در برابر ضربه،و ساخت مناسباز آن به عنوان مواد برای برق، فلزات، زغال سنگ، نفت، سیمان، مواد شیمیایی، ماشین آلات و صنایع دیگر (شوره خاکستری، پودر زغال سنگ، غلظت معدنی) ، Tailings و غیره استفاده می شود.) مواد ایده آل برای سطح مقاوم به لباس تجهیزات حمل.

چند نوع لوله سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش وجود دارد؟

لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش به طور گسترده ای در شرکت های صنعتی مانند برق ، فولاد ، سیمان ، فلزات سازی ، زغال سنگ ، نفت ، مواد شیمیایی ، بنادر ، معادن و ماشین آلات ساختمانی استفاده می شود.در هنگام حمل ذرات و پودرهای خیس کننده، لوله های معمولی بسیار سریع از دست می روند، به ویژه قوس بیرونی آرنج، که در معرض ضربه مواد و سایش است، و عمر خدمت بسیار کمتر از لوله های مستقیم است.هنگام حمل مواد بسیار خوردنی در خط لولهتوجه نیز باید به انتخاب مواد ضد فرسایش برای لوله پرداخت شود تا از آسیب سریع لوله به دلیل خوردگی جلوگیری شود.منجر به نشت مواد و تاثیر بر تولید ایمنی شرکت می شود. هنگامی که مواد با دمای بالا در خط لوله حمل می شوند، استفاده از لوله های فولادی مقاوم به دمای بالا گران است و مشکلات دیگری دارد.تعداد آرنج های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش در حال افزایش است، و قیمت آرنج های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش بسیار متفاوت است. بسیاری از مشتریان فقط محصولات ارزان قیمت را بدون در نظر گرفتن کیفیت انتخاب می کنند.   مشخصات مدل آرنج های لوله سرامیکی مقاوم به فرسایش عمدتاً شامل قسمت های زیر است: 1.لوله فولادی بیرونی آرنج لوله سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش عمدتا از فولاد 10٪، 20٪ یا فولاد ضد زنگ و مواد دیگر تشکیل شده است. 2.طول مربوطه را با توجه به الزامات مشتری تهیه کنید و تعیین کنید که آیا لوله باید به صورت قطعات بر اساس اندازه قطر جوش داده شود.اگر از 3 متر فراتر رفته باشد، باید بخش داده شود.; 3.ضخامت دیواره لوله فولادی به طور کلی 6-10 است و ضخامت لایه سرامیکی داخلی به طور کلی 5-30mm است. 4.مرفه های لوله سرامیکی مقاوم به فرسایش تضمین شده با قطر داخلی یکسان متصل می شوند، به جز الزامات مشتری برای اطمینان از اتصال قطر بیرونی یکسان. 5.مدل ها و مشخصات دیگر بر اساس نیازهای مشتری تولید می شوند.  

لوله سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش چیست؟

لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش عمدتاً در اتصال بین تجهیزات و تجهیزات، مواد حمل و نقل از یک تجهیزات به دستگاه دیگر و گاز حمل و نقل، مایع،یا مایع با ذرات جامد. تفاوت بین لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش و لوله های معمولی این است که لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش با سرامیک کوراندوم از طریق تکنیک هایی مانند چسباندن، جوش،یا فشرده سازی ایزواستاتیک در داخل لوله های معمولی، به عنوان لایه ضد فرسایش لوله ها و محافظت از لوله های فولادی بیرونی از مواد. فرسایش مستقیم و خوردگی لوله به شدت طول عمر لوله را افزایش می دهد. پوشش سرامیکی لوله سرامیکی مقاوم به فرسایش می تواند سرامیک آلومینیوم یا سرامیک مقاوم به فرسایش کربید سیلیکون را انتخاب کند.سرامیک های مقاوم به لباس کربید سیلیکون مقاومت بهتر در برابر لباس دارند.، سختي بالاتري و طول عمر بيشتري دارد. سراميك مقاوم در برابر فرسایش و کربيد سيليكون نوعي سراميك مقاوم در برابر دماي بالا استکه می تواند به طور موثر در محیط های دمای بالا برای مدت طولانی کار کند و برای استفاده در محیط های دمای بالا مناسب است. در حال حاضر، سرامیک آلومینیوم به طور گسترده ای به عنوان مواد پوششی برای لوله های سرامیکی مقاوم در اثر استفاده واقعی استفاده می شود.سرامیک های مقاوم در برابر فرسایش از همان مشخصات دارای یک لوله سرامیکی با فشار ایزواستاتیک و یک لوله سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش در ترتیب عمر آنها هستند.لوله های سرامیکی و لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش، اگر چه لوله های سرامیکی مقاوم در برابر فرسایش دارای سومین عمر بالاتر هستند.هنوز هم بیش از ده برابر لوله های فولادی معمولی هستنداز این رو، لوله های سرامیکی مقاوم به لباس نوع خمیر هنوز هم در حال حاضر، گسترده ترین لوله مقاوم به لباس مورد استفاده و مقرون به صرفه ترین هستند.

چه نوع پوشش سرامیکی مقاوم به فرسایش وجود دارد؟

پوشش مقاوم به فرسایش سرامیکی نوعی پوشش مقاوم به فرسایش است که با استفاده از سرامیک مقاوم به فرسایش کوراندوم به عنوان ماده اصلی تشکیل شده است که با صفحه فولادی یا لاستیک از طریق چسباندن ترکیب می شود.جوشبر اساس مواد یا اشکال مختلف، مقاومت سرامیکی انواع زیادی از پوشش های آسیاب وجود دارد.   پوشش های سرامیکی مقاوم به فرسایش را می توان بر اساس روش ترکیبی به دسته های زیر تقسیم کرد: 1پوشش های مقاوم به لباس با استفاده از سرامیک مقاوم به لباس به عنوان مواد اصلی عمدتاً با چسب های سرامیکی مقاوم به لباس و صفحات فولادی ترکیب می شوند.بهره وری از هزینه نسبتا بالا است، مدت ساخت کوتاه است، اما در برابر دماهای بالا مقاوم نیست و برای دماهای پایین تر در شرایط کار مناسب است. 2. صفحه پوشش ضد لباس جوش شده با استفاده از سرامیک ضد لباس جوش شده به عنوان ماده اصلی عمدتا برای ترکیب سرامیک ضد لباس با صفحات فولادی از طریق میخ های جوشکه می تواند در دمای بالای ۳۰۰ درجه سانتیگراد مقاومت کند و برای استفاده در محیط هایی با شرایط کار پیچیده تر مناسب است; 3. تخته پوشش مقاوم به لباس نوع dovetail با استفاده از سرامیک مقاوم به لباس نوع dovetail به عنوان ماده اصلی. استفاده از نوارهای dovetail برای نصب سرامیک بر روی صفحه فولاد،معمولاً با یک منحنی خاص در سطح، که می تواند نیروی ضربه مواد را پراکنده کند و می تواند در دمای زیر 800 °C باشد. استفاده عادی در محیط مناسب برای استفاده در محیط های با شرایط کار بسیار سخت
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10